Hlavní informace, aktuality

Letní výstavy na Vysočině 2020 probíhají vždy souběžně s provozem stálé galerie Miloš Novotný - OBRAZY ve Svratce. Křižánky a Svratka jsou od sebe jen 3km "přes kopec".

Na stránkách jsou v jednotlivých kategoriích zanechány i ukázky prodaných obrazů (víceméně chaoticky), ostatní obrazy jsou na prodej.

Připomínám, že na rozdíl od mnoha malířů zásadně nedělám reprodukce (nazývané poněkud trapně např. jako "autorské digitální tisky" atd.), netisknu kalendáře ani pohlednice a jiné hlouposti, jak je to dnes spíše pravidlem. K různým tématům se samozřejmě oklikou vracím, ale jakékoli reprodukce - ne.

Naopak maluji i obrazy na přání (a to velmi rád), libovolné téma i formát, včetně portrétů (klasickou olejomalbou, ale i tužkou nebo třeba rudkou). Nejkratší doba od zadání do zaslání obrazu je 7 - 14 dní (pokud nemám takových přání zrovna víc, nebo něco hodně urgentního / složitého), extrémní případy - do 24 hod (akryl, akvarel).

Obrazy ode mě jsou za rozumné ceny, v případě zájmu mě prosím kontaktujte.

Pozn.: všechny obrazy jsou samozřejmě signované na přední straně (velmi decentně), pouze z technických důvodů obrazy ale fotím často ještě před podpisem (takže tu často podpisy opravdu nejsou, ptáte se po nich).

Proč tedy nemám na internetu ceny?

Jakýkoli obraz, který mám někde v cizí galerii je obvykle až 2x dražší, než obraz přímo ode mě z vlastní galerie ve Svratce, přímo z ateliéru nebo z výstavy - nebo "přes internet". (Jiné ceny bych také musel mít v anglické verzi stránek, kde vše komplikuje i náročnější doprava do zahraničí.)

Proto se také už pro větší obraz pořád výrazně vyplatí zajet dokonce až do Svratky (nebo Prahy - větší část roku jsem v Praze a obrazy z Vysočiny běžně vozím nezávazně "na ukázku") - pokud nemáte rádi nákupy na dálku.

Při koupi přes internet samozřejmě můžete jakýkoli obraz i vrátit (obal lze znovu použít), nebudete-li spokojeni. Posílání obrazů mám rutinně zvládnuté, nikdy nedošlo k poškození obrazu (ani metrových pláten).

Pokud se Vám ale líbí obraz na monitoru, je téměř jisté, že nebudete zklamáni originálem. I kvalitní fotografie obraz vždy pokazí.

A to fotím obrazy zrcadlovkou, navíc mám speciální LED světla pro fotografy se spektrem denního světla (pro znalce: Ra>95) a fotografie obrazů mají kalibrované barvy podle skutečnosti (a samozřejmě i tzv. "neutrální šedé" - opět termín z profesionální fotografie).


NEJBLIŽŠÍ VÝSTAVA OBRAZŮ:
KŘIŽÁNKY na Českomoravské vysočině

 • 15. července - 4. srpna 2020: Křižánky, budova Základní školy
  • mapa - zde (3 km od Svratky)
  • hlavní téma výstavy: krajina Vysočiny (klasická olejomalba), akvarely, ale i abstraktnější obrazy
  • asi 70 obrazů všech formátů
   (od malých až po cca 70 x 90 cm bez rámu)
  • pozn.: nejnovější obrazy na webu vůbec nejsou, časově nestíhám
  • otevřeno denně 10 - 17 hod. (včetně pondělí)
  • prodejní výstava
   (obraz můžete mít ihned - prodané nahrazuji)
  • velmi příznivé ceny, možnost setkání s autorem přímo na výstavě
  • snadná možnost domluvy na malbě obrazu na přání (nejen Vysočinu)

STÁLÁ PRODEJNÍ VÝSTAVA OBRAZŮ:
OBRAZY: Miloš Novotný - SVRATKA - Českomoravská vysočina:

 • otevřeno denně 13:00 - 16:30 hod. po celý červenec a srpen 2020
 • Mimo provozní hodiny otevřeme kdykoli max. do 10 minut,
  volejte: 605 465 156
 • Prohlídky už zase normálně probíhají - samozřejmě máme na přání roušky a v galerii je i volně přístupná dezinfekce.
 • přes 80 obrazů přímo v galerii - od malých až po metrová plátna
 • krajina, zátiší, výběr abstraktních obrazů, olejomalby i akvarely
 • prodej obrazů za příznivé ceny, obrazy přímo z ateliéru
 • podrobná informace, fotografie a mapa - zde

Ateliér: informace zdeVýstavy obrazů - poznámky:

Děkuji Vám všem, co chodíte na mé výstavy nebo ke mně do stálé "kamenné" galerie ve Svratce, případně navštěvujete tuto internetovou galerii.

Ale samozřejmě děkuji především Vám, co jste si obraz ode mě také koupili. Na výstavách, přes internet - nebo si nechali obraz namalovat - právě Vy mně tak umožňujete dál pokračovat v malbě.

Ukázka z jedné z výstav obrazů v Praze:
Ukázky z jedné z mnoha výstav obrazů na Vysočině
(Žďár nad Sázavou, výstavní síň Staré radnice):
Momentky z jedné z vernisáží nedávných výstav:
- interview pro TV a tisk, hudební vystoupení žáků ZUŠ F. Chopina:

Tak ještě jedna hodně speciální "stálá aktuální ukázka" dole (2018) - touto minivýstavou jsem se rád po letech "vrátil" na Gymnázium Žďár nad Sázavou.

Studovala zde i moje sestra (profesní dráha - lingvistika, doktorát v Kanadě) a bratr (tropický biolog - pár odkazů zde nebo odkaz na pořad GEN České televize). Samozřejmě mě těší, že i dnes má škola vynikající pověst.

Já jsem se nakonec po 12 letech od absolvování ČVUT (elektrofakulta - automatizace) z našich továren (programátor průmyslových řídicích systémů) přesunul do ateliéru. Gymnázium a ryze technická vysoká škola je ale výborná volba i pro výtvarnou profesi - divím se, že takovu změnu nevidíme v praxi častěji.