Hlavní informace, aktuality

Poznámky k ukončeným letním výstavám obrazů na Vysočině 2020 - ZDE.

Ještě důležitá poznámka k ukončeným výstavám 2020:

Pokud ještě dodatečně o nějakém obrazu z výstav / galerie ve Svratce uvažujete, prosím napište mně. Výstavy průběžně fotím při náhradách obrazů - snadno vše dohledám rychleji, než když budete procházet celé stránky a obraz hledat sami.


Obecně:
Na stránkách jsou v jednotlivých kategoriích zanechány i ukázky prodaných obrazů (víceméně chaoticky), ostatní obrazy jsou na prodej. I prodaný obraz může posloužit jako inspirace k obrazu na přání.


Připomínám, že na rozdíl od mnoha malířů zásadně nedělám reprodukce (nazývané poněkud trapně např. jako "autorské digitální tisky" atd.), netisknu kalendáře ani pohlednice a jiné hlouposti, jak je to dnes spíše pravidlem. Nechá se na tom samozřejmě vydělat, ale nezajímá mě to. K různým tématům se samozřejmě oklikou vracím, ale jakékoli reprodukce - ne.

Naopak maluji i obrazy na přání (a to velmi rád), libovolné téma i formát, včetně portrétů (klasickou olejomalbou, ale i akrylem - lze i akvarelem).

Nejkratší doba od zadání do zaslání obrazu je 7 - 14 dní (pokud nemám takových přání zrovna víc, nebo něco hodně urgentního / složitého), extrémní případy - lze do 48 hod (akryl, akvarel - olejomalba potřebuje delší čas na proschnutí).

Obrazy ode mě jsou za rozumné ceny, v případě zájmu mě prosím kontaktujte.

Pozn.: všechny mé obrazy jsou samozřejmě signované na přední straně (velmi decentně), pouze z technických důvodů obrazy ale fotím často ještě před podpisem (takže tu často podpisy opravdu nejsou, ptáte se po nich).

"Rozumné ceny obrazů" - proč je tedy nemám na internetu?

Jakýkoli obraz, který mám někde v cizí galerii, je obvykle až 2x dražší, než obraz přímo ode mě z vlastní galerie ve Svratce, přímo z ateliéru nebo z výstavy - nebo "přes internet". Jiné ceny bych také musel mít v anglické verzi stránek, kde vše komplikuje i náročnější doprava do zahraničí.

Proto se také už pro větší obraz pořád výrazně vyplatí zajet dokonce až do Svratky (nebo Prahy - větší část roku jsem v Praze a obrazy z Vysočiny běžně vozím nezávazně "na ukázku") - pokud nemáte rádi nákupy na dálku.

Při koupi přes internet samozřejmě můžete jakýkoli obraz i vrátit (obal lze znovu použít), nebudete-li spokojeni. Posílání obrazů mám rutinně zvládnuté, nikdy nedošlo k poškození obrazu (ani více než metrových pláten).

Pokud se Vám ale líbí obraz na monitoru, je téměř jisté, že nebudete zklamáni originálem. I kvalitní fotografie obraz vždy pokazí.

A to fotím obrazy zrcadlovkou, navíc mám speciální LED světla pro fotografy se spektrem denního světla (pro znalce: Ra > 95) a fotografie obrazů mají kalibrované barvy podle skutečnosti (a samozřejmě i tzv. "neutrální šedé" - opět termín z profesionální fotografie).


STÁLÁ PRODEJNÍ VÝSTAVA OBRAZŮ:
OBRAZY: Miloš Novotný - SVRATKA - Českomoravská vysočina:

  • AKTUÁLNĚ: od 10. 5. 2021 máme opět otevřeno.
    Máme respirátory, dezinfekce je volně přístupná, větráme.
  • K PROHLÍDCE KDYKOLI: nejdéle do 10 minut od zavolání - tel.: 605 465 156
  • NEBO po domluvě mailem [ milos.novotny@novotnyart.com ] s možností zadat si obrazy, které chcete z internetu nezávazně vidět na vlastní oči.
  • přes 80 obrazů přímo v galerii - od malých až po metrová plátna
  • krajina, zátiší, výběr abstraktních obrazů, olejomalby i akvarely
  • prodej obrazů za příznivé ceny, obrazy přímo z ateliéru
  • podrobná informace, fotografie a mapa - zde

Ateliér: informace zdeVýstavy obrazů - poznámky:

Děkuji Vám všem, co chodíte na mé výstavy nebo ke mně do stálé "kamenné" galerie ve Svratce, případně navštěvujete tuto internetovou galerii.

Ale samozřejmě děkuji především Vám, co jste si obraz ode mě také koupili. Na výstavách, přes internet - nebo si nechali obraz namalovat - právě Vy mně tak umožňujete dál pokračovat v malbě.

Ukázka z jedné z výstav obrazů v Praze:
Ukázky z jedné z mnoha výstav obrazů na Vysočině
(Žďár nad Sázavou, výstavní síň Staré radnice):
Momentky z jedné z vernisáží nedávných výstav:
- interview pro TV a tisk, hudební vystoupení žáků ZUŠ F. Chopina:

Tak ještě jedna hodně speciální "stálá aktuální ukázka" dole (2018) - touto minivýstavou jsem se rád po letech "vrátil" na Gymnázium Žďár nad Sázavou.

Studovala zde i moje sestra (profesní dráha - lingvistika, doktorát v Kanadě) a bratr (tropický biolog - pár odkazů zde nebo odkaz na pořad GEN České televize). Samozřejmě mě těší, že i dnes má škola vynikající pověst.

Já jsem se nakonec po 12 letech od absolvování ČVUT (elektrofakulta - automatizace) z našich továren (programátor průmyslových řídicích systémů) přesunul do ateliéru. Gymnázium a ryze technická vysoká škola je ale výborná volba i pro výtvarnou profesi - divím se, že takovu změnu nevidíme v praxi častěji.